13

Організацією та замовленням бланків дипломів займаються управління освіти і науки ОДА та КМДА.

Заклади професійно-технічної освіти, які з поважних причин не мають атестації, зможуть замовити дипломи випускникам у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Для цього місцеві управління освіти та науки мають направити звернення до Міністерства освіти і науки України (МОН), а самі заклади – сформувати запит в електронній базі. Про це повідомляє пресслужба відомства.

 «На нарадах із місцевими управлінцями, навчально-методичними центрами ми постійно наголошуємо на своєчасному виконанні всіх процедур. Однак цього року через пандемію та посилений карантин у деяких регіонах ми вирішили з розумінням поставитися до закладів, які порушили строки отримання атестації. Зараз вони не мають дозволу формувати замовлення на дипломи в ЄДЕБО і є ризик залишити випускників без належних документів. Щоб не допустити такої ситуації, ми контролюватимемо кожен такий випадок і надаватимемо дозволи за запитами. Однак ще раз наголошую, що це є, винятком, ніж приводом для постійної практики», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

У даний час Порядком, що регулює облік дипломів, визначено, що організацією та замовленням бланків документів займаються управління освіти і науки обласних державних адміністрацій та Київської міської державної адміністрації. Якщо зараз на підпорядкованій їм території є неатестований заклад профосвіти, якому потрібно замовити в ЄДЕБО дипломи для випускників, вони мають направити звернення до МОН. У ньому потрібно зазначити назву такого закладу, причини відсутності атестації, кроки та заходи, які були зроблені керівництвом для її вчасного проходження, а також орієнтовні строки отримання. До звернення також потрібно додати список учнів, які завершують повний курс навчання.

Водночас профтех звертається до МОН через систему ЄДЕБО, завантажуючи:

  • лист зі зверненням управління;
  • лист зі зверненням самого закладу до управління;
  • інформацію про стан проходження атестації;
  • список учнів-випускників за відповідними професіями (вказуючи їх прізвища, ім’я, по батькові, дату народження, номер групи, код та назву професії, вид документу про професійно-технічну освіту).

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що МОН опублікувало п’ятірку найбільш популярних професій серед вступників до закладів професійної освіти у 2020 році. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.