32

В Україні вперше визнали людину банкрутом, таке рішення було прийнято Господарським судом Києва у липні цього року. Раніше стати банкрутом могла лише юридична особа або фоп.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними. 

“У жовтні минулого року набув чинності новий Кодекс України з процедур банкрутства. З моменту введення у дію нового Кодексу було відкрито 142 справи про банкрутство.

27 липня 2020 року перша справа дійшла до завершення: суд визнав українця банкрутом та призначив плану реструктуризації боргу за валютною іпотекою. Про це міститься відповідне рішення в Єдиному державному реєстрі судових справ“, – йдеться у повідомленні.

 

“Суд створив прецедент, згідно з яким, українці отримали можливість врегулювати свої фінансові проблеми. Боржник може за комфортним графіком погасити борги та не втратити своє майно”, – заявив співзасновник юридичної компанії VRTS (BezBorgiv) Георгій Григорян, який супроводжував справу першого банкрута-фізичної особи в Україні.

 

“В українців з’явилася легальна можливість обнулити свій борг. Раніше збанкрутувати в Україні могли лише юрособи та фопи, фізичні особи лишалися наодинці з банками та іншими кредиторами. Люди, які не мали змоги погасити борги, могли залишитись у прямому сенсі без нічого. Практика банкрутства допомагає вийти із скрутного становища та вирішити проблему адекватно”, – додав він.

Але це не перше рішення суду в Україні про визнання банкрутом людину.

02 квітня 2020р. Інтернет магазин юридичних документів “МОЄ ПРАВО”  опублікував новину про те, що в Україні є перше судове рішення про визнання фізособи банкрутом – “Вперше українець став банкрутом. Перше судове рішення в Україні про визнання фізособи банкрутом.”

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ – ЦЕ МОЄ ПРАВО