Доходи від управління арештованим майном витрачаються на обслуговування та утримування цих активів.
Більша частина доходів, отриманих від управління арештованим майном, витрачається на обслуговування та утримування цих активів. Це нерухомість, транспорт, майнові комплекси, обладнання тощо, які вимагають постійного обслуговування і ремонту. Про це розповів керівник АРМА Віталій Сигидин у своєму блозі для «ЕП».
У якості прикладу Сигидин навів випадок управління 52-ма об’єктами комерційної нерухомості. Протягом 2020-му року середньомісячний дохід від управління цим майном склав 4,2 млн гривень. З них близько 3 млн грн становлять витрати управителя на обслуговування та покращення нерухомості, близько 1 млн грн було перераховано до держбюджету, і лише 0,2 млн грн отримав управитель відповідно до договору.
«Умовно кажучи, щоб забезпечити 1 гривню доходу державі, в актив було вкладено 3 гривні. Саме ці вкладення і є запорукою наповнення державного бюджету», – зазначає керівник АРМА.
За його словами, передані АРМА активи – це здебільшого об’єкти (нерухомість, транспорт, майнові комплекси, обладнання), котрі вимагають постійного обслуговування, ремонту, амортизаційних витрат тощо. «Як правило, в управління Агентству передається занедбане та, часто, варварськи зруйноване майно, що вимагає від управителя значних капіталовкладень для приведення його в економічно прийнятний та комерційно привабливий стан. Адже без таких інвестицій отримати дохід від управління активами взагалі неможливо».
В АРМА запевняють, що збереження арештованого майна, яке здійснюється за рахунок вказаних витрат, у разі конфіскації дозволяє захистити інтереси держави, а якщо арешт скасують – то гарантувати права власників активів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.