15

Уряд затвердив Положення про стипендії Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти.

Постановою від 28 грудня 2020 р. №1331 Кабмін заснував стипендії Уряду за видатні заслуги у сфері вищої освіти.

Зокрема, з 1 березня 2021 р. встановлено стипендію КМУ за видатні заслуги у сфері вищої освіти у загальній кількості 300 стипендій.

Установлено, що у 2021 році:

  • висунення кандидатів на отримання стипендії здійснюється вченими радами закладів вищої освіти шляхом внесення до 15 січня та 1 березня пропозицій до Міністерства освіти і науки;
  • Міністерство освіти і науки до 1 лютого та 1 червня забезпечує підготовку та внесення на розгляд КМУ проектів розпоряджень щодо призначення стипендії відповідно з 1 березня та 1 вересня 2021 року.
  • МОН, починаючи з 2021 року, має передбачати у державному бюджеті кошти для виплати стипендій.

Нижче наводимо текст Положення.

ПОЛОЖЕННЯ
про стипендії Кабінету Міністрів України
за видатні заслуги у сфері вищої освіти

  1. Це Положення визначає порядок призначення та виплати
    стипендій Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти (далі — стипендії).
  2. Кандидати на призначення стипендії обираються вченою радою закладу вищої освіти державної форми власності (далі — заклади вищої освіти) з числа науково-педагогічних працівників, які зробили особистий вагомий внесок у забезпечення розвитку вищої освіти, сумлінно протягом багатьох років на високому науково-теоретичному і методичному рівні здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти, досягли сімдесятирічного віку та працюють у такому закладі за основним місцем роботи.

Особи, які в установленому порядку отримують довічну плату за звання дійсного члена або члена-кореспондента Національної академії наук або національних галузевих академій наук та/або інші стипендії, засновані Президентом України або Кабінетом Міністрів України, не можуть бути висунуті на призначення стипендії.

  1. Пропозиції щодо кандидатів на призначення стипендії та матеріали, що засвідчують їх особисті здобутки та досягнення, подаються закладами вищої освіти до МОН до 1 березня.
  2. Конкурсний відбір кандидатів здійснює конкурсна комісія, що утворюється при МОН.

МОН, інші центральні органи виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади вищої освіти, делегують до складу конкурсної комісії по два представники, один з яких є науково-педагогічним працівником закладу вищої освіти, що належить до сфери управління відповідного центрального органу виконавчої влади, другий — представником такого центрального органу виконавчої влади. МОН, інші центральні органи виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади вищої освіти, мають право вносити зміни до персонального складу своїх представників у конкурсній комісії в межах зазначеної кількості представників.

Персональний склад конкурсної комісії та порядок проведення конкурсного відбору кандидатів на призначення стипендії затверджується МОН.

  1. МОН на підставі пропозицій конкурсної комісії вносить до 1 червня на розгляд Кабінету Міністрів України проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо призначення стипендії.
  2. Кошти для виплати стипендій передбачаються щороку за загальним фондом державного бюджету для МОН.

МОН в установленому законодавством порядку розподіляє бюджетне призначення, встановлене йому законом про Державний бюджет України на поточний рік для виплати стипендій, між центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади вищої освіти, де працюють науково-педагогічні працівники, яким були призначені стипендії (далі — стипендіати) у поточному та/або попередніх роках.

МОН, інші центральні органи виконавчої влади, що одержали в установленому законодавством порядку бюджетні призначення на виплату стипендій як головні розпорядники бюджетних коштів, в установленому законодавством порядку розподіляють суми між закладами вищої освіти, де працюють стипендіати.

У разі необхідності виконання закладами вищої освіти бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства, обсяг коштів, що передбачається за загальним фондом державного бюджету на поточний рік для виплати стипендій, повинен включати суму, необхідну для погашення зареєстрованої заборгованості.

  1. Стипендія призначається довічно розпорядженням Кабінету Міністрів України і виплачується щомісяця з 1 вересня відповідного календарного року у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб за основним місцем роботи стипендіата незалежно від розміру одержуваної ним заробітної плати та/або пенсії.

Стипендія продовжує виплачуватись закладом вищої освіти, за пропозицією якого вона була призначена, у разі, коли стипендіат припиняє працювати за основним місцем роботи у такому закладі.

У разі смерті стипендіата або його виїзду на постійне місце проживання за межі України виплата стипендії припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулась така подія, а заклад вищої освіти, за пропозицією якого була призначена стипендія, протягом 10 календарних днів з дати настання такого випадку, повідомляє про це центральному органу виконавчої влади, до сфери управління якого він належить, і МОН.

  1. Стипендіат може бути позбавлений стипендії на підставі обґрунтованого подання закладу вищої освіти, де працює (працював) стипендіат, у разі недотримання ним вимог частин другої і третьої
    статті 54 Закону України “Про освіту” та статті 58 Закону України “Про вищу освіту” шляхом внесення відповідної пропозиції до конкурсної комісії стосовно підготовки відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.