19

 

Питання:

Чи зняті кварантинні обмеження 60+ для людей похілого віку?

Я працюючий пенсіонер, мені 64 роки, посада: завідуючий ветеринарною дільницею. Алє на період карантину мене як групу ризику 60+ перевели на режим “простою”, про що, мене заставляли з березня 2020 по теперешній час писати заяви (З 1 липня 2020 запрошують написати заяву на липень). Згідно постанови КМУ №392 від 20.05.2020 немає жодного згадування про карантинні обмеження 60+. З 05.06.2020  та 17.06.2020 постановою №500 виключено з обмежень пукт 6 абзац 6 де, як мені зрозуміло у перший редакції були прописані ці обмеження для людей 60+. На час карантину мені скасували 50 % заробітньої плати так як я був у групі ризику і не мав права виходити на роботу (так мені пояснили).

Питання: з якої дати згідно постанов КМУ мені, як 60+ скасовано карантинні обмеження, та з якої дати мені повинні нараховувати 100% зар.плати?


Відповідь:

Так, Постановою КМУ від 17 червня 2020 р. № 500 були внесені зміни до Постанови від 20 травня 2020 р. № 392, а саме виключення абзацу шостого п.6 стосвно осіб, які досягли 60-річного віку.

Також Постановою № 500 продовжено карантин до 31.07.2020р. 

Що стосується простою під час карантину. Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). який оплачується згідно зі частиною першою ст. 113 КЗпП.

Якщо на підприємстві чи в окремому структурному підрозділі на період карантину було запроваджено простій, то його припинення здійснюватиметься наступним чином:

– якщо простій запроваджувався на конкретний строк, то в наказі має бути зазначено період простою, наприклад: «установити простій на підприємстві з 18.03.20 р. до 22.05.20 р.». У такому разі працівники приступають до роботи за графіком роботи, визначеним у правилах внутрішнього трудового розпорядку одразу після зазначеної дати. Видавати окремий розпорядчий документ не потрібно, адже вони вже ознайомлювалися з наказом про запровадження простою.

– якщо простій запроваджено без конкретної дати і в наказі не зазначена дата припинення простою, у зв’язку з невизначеністю дати закінчення карантину. У такому разі потрібно буде видати наказ про припинення простою на підприємстві або в окремому структурному підрозділі.

У законодавстві відсутня норма щодо конкретного часу відновлення роботи підприємства після простою. 

У зв’язку з чим, у наказі «Про припинення простою, установленого на час карантину» повинна міститися інформація з зазначенням конкретної дати припинення простою та зазначенням з якої дати встановлюється  звичайний режим роботи.

Таким чином, карантинні обмеження для осіб 60+ зняті, але простой застосовується стосовно всієї установи, а не для окремих осіб.

 

ава
 
Адвокат Ірина Леонова
B2BConsult всеукраїнський онлайн сервіс консультацій із законодавства