13

Крім того, на комітеті також звучали звинувачення у бік агентства щодо свідомої передачі конфіскованих 400 тисяч доларів сторонній особі.

16 лютого проходило засідання Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики, який за планом мав пройти під егідою розгляду правок до другого читання до законопроекту про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки. Втім, щось пішло не так, і близько третини часу засідання депутати приділили корупційним скандалам довкола Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Почалося все з того, що всупереч затвердженому порядку денному членкиня комітету від Слуги Народу Галина Янченко попросила дати їй слово. У ході свого виступу депутатка зазначила, що минулого тижня проти неї почалася «проплачена інформаційна атака», яку вона пов’язує зі «спробою принаймні мінімально реформувати діяльність АРМА і позакривати принаймні найбільш кричущі корупційні дірки, які є на сьогоднішній день».

Після цього депутатка зазначила, що на зараз існує ряд невідкладних проблем у діяльності агентства, які треба вирішити. Наприклад, передбачена у чинному законодавстві можливість АРМА продавати арештоване майно, передане на управління агентству, до вироку суду про визнання людини винною у корупційних злочинах.

«Це насправді найбільша корупційна дірка, напевно, в усій Україні, тому що це є інструментом легального рейдерства. Поясню, як це працює. Наприклад, мені сподобалася квартира… Володимира Кабаченка (секретар комітету – прим.). Я домовляюся з якимось другом прокурором або слідаком, який накладає арешт… Накладається арешт, по закону передається майно в АРМА. І поки Володимир наш доводить в судах рік-два-три, що він не корупціонер і не верблюд, АРМА за місяць продає квартиру Володимира. Той, хто купив, продає її п’ять разів, і все – ми маємо чотири добросовісних вигодонабувача, і наш Володимир ніколи не поверне собі свою квартиру… Зарейдити [таким чином] можуть будь-кого», – зазначила Галина Янченко.

Продовжила депутатка свій виступ звинуваченнями у бік Анастасії Радіної, стверджуючи, що вона як голова комітету несе політичну відповідальність за таке свавілля. Адже саме з вини комітету вже майже пів року не працює комісія щодо призначення керівника АРМА. І саме «врємєнщікі» (в.о. Голови агентства) є причиною такого свавілля і рейдерства. Завершивши виступ, вона вирішила піти із засідання. Втім, це питання зачепило багатьох членів комітету, а тому обговорення продовжилося.

Більшість з тих, хто потім виступав – зокрема, Олексій Красов та Анатолій Бурміч – підтримали ініціативу заборони продажу майна до вироку суду. Крім того, Володимир Кабаченко також у якості реакції на заяву Галини Янченко запропонував організувати виїзне засідання до АРМА або ж запросити в.о. керівника агентства на засідання комітету. А Віктор Чорний закликав комітет звернутися до правоохоронних органів, щоб вони встановили, чи мали місце протиправні дії щодо пані Янченко.

У свою чергу Вікторія Сюмар наголосила, що раніше напрацьований законопроект, у якому, в тому числі, була передбачена заборона АРМА продавати майно до вироку, мав ряд «лазівок». Через це його неможливо було підтримувати. Якщо ж є бажання у терміновому порядку позбавити агентство таких повноважень, варто внести окремий законопроект, який буде містити лише ці зміни – він гарантовано отримає широку підтримку. При цьому вона закликала депутатів утриматися від «істерик».

Після цього до питань, пов’язаних з АРМА, знову повернулися вже наприкінці засідання – під час розгляду пункту «Інше». Анатолій Бурміч зазначив, що йому відомо про випадок, коли керівництво агентства свідомо пішло на підробку документів (у т.ч. – судового рішення) і передало 400 тисяч доларів сторонній людині, а власник тепер не можу отримати їх назад. У якості реакції на таку кричущу ситуацію він запропонував надіслати від імені комітету запит до правоохоронних органів, щоб вони розібралися і спробували притягнути винних до відповідальності. Комітет таке рішення підтримав.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що на попередньому засіданні комітету Анастасія Радіна заявила, що законопроект про судову реформу концентрує владу в руках Вищої ради правосуддя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій