13

 

Рішення ВС у справі №404/4869/17 https://cutt.ly/mhKAZ4O

 

Якщо викрадення мало місце з шафи, обладнаної замками, то як крадіжку зі сховища.

Такого висновку дійшов ККС ВС, переглянувши справу №404/4869/17.

Особу було визнано винною в тому, що в роздягальні спортивного центру вона умисно, з корисливих мотивів відкрила дверцята шафи та викрала з сумки гаманець.

Ч.3 ст.185 КК передбачає кримінальну відповідальність за таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище.

Проникнення передбачає, що особа потрапила у приміщення чи сховище незаконно – за відсутності права перебувати в місці, де знаходиться майно.

При цьому незаконність проникнення стосується самого факту потрапляння у приміщення чи сховище або перебування в ньому під час вчинення крадіжки.

Сховищем є певні місця чи ділянки території, які:

  • відведені для постійного чи тимчасового зберігання матеріальних цінностей;
  • обладнані огорожею, технічними засобами або забезпечені іншою охороною (контейнери, сейфи тощо).

Факт входження, потрапляння в сховище у поєднанні з іншими зовнішніми поведінковими проявами дають можливість визначити об’єктивну сторону суспільно небезпечного діяння. Із послідовності цих дій можна з’ясувати, чи існували обмеження в доступі до майна та які саме.

Шафи у роздягальні спортивного центру слугують збереженню особистих речей відвідувачів та унеможливлюють доступ сторонніх осіб до їх вмісту. Дверцята обладнані замками, ключі від яких видаються кожному відвідувачу особисто.

Таким чином, шафи є сховищем.

Встановлено, що засуджена за допомогою фізичної сили рук відкрила шафу та здійснила звідти крадіжку гаманця. Відповідно, таке діяння слід кваліфікувати за ч.3 ст.185 КК.

 

ZakonOnline