17

Електронні паспорти повністю прирівняють до звичайних паспортів, а зміна місця реєстрації відбуватиметься в кілька «кліків».

Міністерство цифрової трансформації склало план законодавчих змін, які планується ухвалити в 2021 році. Про цей перелік повідомив міністр Михайло Федоров.

Зокрема, це скасування вимог щодо «прописки», електронні паспорти, легалізація криптовалют та впорядкування реєстрів.

«Пріоритезували законопроєкти, які будемо допрацьовувати з Комітетом цифрової трансформації в парламенті і намагатися ухвалити цього року. Ділюся з вами ТОП-7 законами, на мою думку. Насправді, в планах на цей рік їх набагато більше.

  1. Зміни до закону, які дозволять повністю прирівняти електронні паспорти до звичайних пластикових/паперових паспортів (сьогодні використання електронних паспортів регулюється постановою Кабінету міністрів про експеримент). Вирішується проблема всіх тих держорганів і приватних компаній, які досі намагаються саботувати 21 століття.
  1. Зміни до закону про місце зміни реєстрації. Ще один критично важливий крок до запуску електронної послуги в кілька кліків щодо зміни місця реєстрації. Нагадаю, що це найбільш популярна послуга в Україні. Ми хочемо зробити її практично декларативною, скасувавши прописку в багатьох життєвих ситуаціях (де вона реально не потрібна).
  1. Рамковий закон, який дозволить розпочати впроваджувати вже цього року, як ми і планували, «безпаперовий режим» або paperless. Це коли держава не має права вимагати документ у людини, якщо він вже є в будь-якому державному реєстрі.
  1. Закон про Дія City. Це одна з кращих податкових і правових систем для IT і креативної індустрії у світі. Відбудеться божевільне стимулювання розвитку аутсорсингових і продуктових компаній в Україні.
  1. Законопроєкт про реєстри. Закон насамперед про ефективність і надійність зберігання наших з вами персональних даних у реєстрах. Ухвалення закону дозволить запустити платформу для розгортання реєстрів (шалена економія бюджету коштів і рішення, які ми точно зможемо експортувати на весь світ і заробляти як держава, а не витрачати), покращувати якість даних у реєстрах (відсутність дублів, підтягується вся інформація і документи) і багато інших переваг.
  1. Закон про віртуальні активи. Легалізація криптовалюти. Відкриття ринку. Перше читання вже відбулося, важливо допрацювати закон і ухвалити його в другому. Це впевнений крок в 21-му столітті, який відразу нас перенесе на рівень інноваційних країн.
  1. Закон про «хмари». Відкриття ринку хмарних технологій для зберігання даних. Для держави це гнучкість і можливість заощадити мільярди на закупівлю заліза. Для бізнесу — розвиток мільярдного ринку, інвестиції.

Будемо не просто сподіватися на підтримку депутатів, а й брати участь у всіх робочих зустрічах, засіданнях фракції, презентувати дослідження, підходи, продукти, робити все, щоб ці рішення були нашими загальними результатами.

Ось тільки ці 7 законів — значний прорив для нашої країни», – зазначив керівник Мінцифри.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.