7

Зокрема, пропонується урегулювати у Порядку особливості проведення індексації, коли доходи зростають не з початку місяця.

Міністерство соціальної політики виступає з ініціативою внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення. Урядовці відзначають, що чинна редакція документа потребує приведення у відповідність із нещодавно ухваленими законами та уточнення певних особливостей нарахування індексації – зокрема, щодо окремих категорій людей.

Першою важливою пропозицією є урегулювання питання проведення індексації доходів, коли підвищення грошового доходу відбувається не з першого числа місяця. Пропонується встановити, що у такому разі індексація визначається, виходячи з повного робочого часу, але виплачується пропорційно відпрацьованому.

У такому разі визначається місячна сума індексації і перевіряється, чи розмір підвищення доходу перевищує її. Якщо так, то індексація застосовується лише до моменту підвищення доходу. Для цього місячний розмір індексації необхідно поділити на загальну кількість робочих днів у місяці і помножити на кількість фактично відпрацьованих працівником днів до підвищення доходу.

Крім того проект постанови пропонує визначення особливостей нарахування індексації на аліменти. Пропонується визначити, що у разі проведення державним чи приватним виконавцем індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, обчислення індексу споживчих цін здійснюється наростаючим підсумком, починаючи з наступного року, з місяця, що відповідає місяцю встановлення розміру аліментів. При цьому залишається чинною норма, що після нарахування індексації розмір аліментів не може перевищувати 50% доходу платника аліментів.

Ну, і останньою із ключових пропозицій можна назвати врегулювання у пункті 10-2 Порядку особливостей нарахування індексації для військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

Разом з тим, у міністерстві мають ряд уточнюючих пропозицій:

  • Замінити «заробітну плату» на «грошовий дохід»;
  • Уточнити, що оклад «посадовий».

Мінсоцполітики вважає, що такі зміни матимуть винятково позитивний вплив на ключові зацікавлені сторони – отримувачів аліментів і робітників та роботодавців – як у коротко-, так і довгостроковій перспективі.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що депутати ухвалили закон про соціальний захист в умовах карантину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.