10

 

Міністерство юстиції запроваджує систему автоматизованого арешту рахунків боржників у банках.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у ході Дев’ятого українського банківського форуму.

 

“Хочу закликати банківську спільноту приєднуватись до нашої системи автоматизованого арешту рахунків. Зараз ця система абсолютно добровільна”, – зазначив він.

За словами міністра, якщо той чи інший банк приєднується до цієї системи, то арешт рахунків у такій фінустанові відбуватиметься автоматично.

“Виконавець натисне кілька клавіш на своєму комп’ютері і рахунки вже будуть арештовані. Для банку, який приєднається до системи, спочатку це буде нібито мінусом, тому що його клієнти розумітимуть, що їх рахунки можуть бути арештовані миттєво. Але чим більше банків приєднається до системи, тим більше ймовірність, що ваші боржники, які винні вам кошти, не зможуть їх сховати”, – сказав міністр.

Він додав, що у разі, якщо всі банки (або їх більшість) приєднаються до системи, боржники не зможуть уникати виконання зобов’язань.

“У нас є чимало виконавчих листів, загалом виконавчих документів про стягнення грошових коштів. А ця система зробить стягнення боргів у рази швидшим та ефективнішим. У тому числі, стягнення з державного сектору. Ми готові надати усю технічну підтримку”, – підкреслив Малюська.

З системою автоматизованого арешту рахунків вже працюють 4 банки.

“Люди сплачують борги миттєво, система працює ідеально. Прохання до інших банків також долучатись до системи”, – резюмував міністр.


Український Банківський Форум – щорічна фінансова подія, яка проводиться за ініціативи Олени та Мортена Крік і збирає представників фінансового сектору, регуляторів, урядовців та бізнесменів для обміну останньою інформацією, ідеями, напрацюваннями. Мета – вивести фінансовий сектор України на світовий рівень.

укп

 

money.liga