15

Новація стосуватиметься тих, хто планує вступати до вишів.

Якщо учень профтеху, студент коледжу або технікуму завершує здобуття повної загальної середньої освіти, а отже складає державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО, але при цьому планує у 2021 році вступати до закладу вищої освіти (ЗВО), то під час реєстрації він має зазначити про це у відповідних полях. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України (МОН).

Реєструючись на ДПА з математики або іноземної мови, потрібно також обрати рівень вивчення предмета, оскільки від цього залежатиме складність завдань на тестуванні та кількість часу, відведеного на їх виконання.

Державна підсумкова атестація для тих, хто отримує повну загальну середню освіту, цьогоріч складається з 4 предметів:

  • української мови;
  • математики;
  • історії України або іноземної мови (за вибором);
  • історії України, іноземної мови, біології, географії, фізики, хімії (за вибором).

МОН також на конкретних прикладах пояснює алгоритм дій учасника “ДПА у формі ЗНО”.

Ситуація 1. Учень навчається на кваліфікованого робітника чи фахового молодшого бакалавра на проміжному курсі (наприклад, на 2-му). Для подальшого отримання диплома за професією він повинен мати повну загальну середню освіту. Для цього він реєструється на ДПА у формі ЗНО. Під час заповнення полів він обирає, на якому рівні вивчав математику або іноземну мову (профільний або стандарт). Також зазначає, чи потрібно обраховувати результат за 200-бальною шкалою ЗНО. Оскільки він ще продовжує вчитись у профтеху чи коледжі і не вступає до закладу вищої освіти, потрібно проставити галочку біля поля “Не отримувати”.

Ситуація 2. Учень навчається на кваліфікованого робітника чи фахового молодшого бакалавра і планує цього ж року вступати до закладу вищої освіти. Оскільки він завершує здобуття повної загальної середньої освіти і вона є обов’язковою для вступу на бакалавра, учень реєструється на ДПА у формі ЗНО. Під час реєстрації обирає, на якому рівні вивчав математику або іноземну мову (профільний або стандарт) і ставить галочку біля поля “Отримати (Вступ до ЗВО)” у колонці “Результати за шкалою 100-200 балів”.

Дізнатися, на якому рівні вивчається предмет – профільному чи стандарту – учасник ДПА може у викладача або адміністрації закладу, де навчається.

Раніше «Судовою-юридична газета» писала, що МОН анонсувало продовження шкільної реформи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.