1

Поділ майна подружжя у судовому порядку

Тут можна придбати Зразок позовної заяви про поділ майна подружжя

ЗРАЗКИ ОНЛАЙН

Зазвичай шлюбно-сімейні відносини розглядаються як інструмент для створення спільного сумісного майна подружжям.

Таке майно в сім’ю може бути передано одним або обома з подружжя, а також створено в процесі таких відносин, шляхом відповідних вкладів або часток подружжя.

Після розлучення, знову таки, як правило все частіше виникають спори щодо права власності на таке майно. До складу такого майна може входити як рухоме майно (автомобілі, техніка, інструмент, акції, банківські вклади тощо), так і не рухоме майно як то (квартири, будинки, земельні ділянки).

Право виділити свою частину із спільного сумісного майна можу бути реалізовано не тільки після розлучення, але й під час шлюбу – шляхом укладення відповідного нотаріально посвідченого договору (угоди) – зразок шлюбного договору.

У випадку ж коли між подружжям не досягнуто добровільної згоди, виникає спір, який може бути переданий на розгляд до відповідного компетентного суду в порядку цивільно-процесуального судочинства.

Відповідний Зразок позовної заяви про поділ майна подружжя, Ви маєте можливість замовити та придбати на веб-порталі нашого партнера «Документи.Ком.Юа – ЗРАЗКИ ОНЛАЙН» за вище вказаним посиланням.

Також приводимо тут деякі норми цивільного законодавства, що можуть стати у нагоді при прийнятті рішення щодо судового порядку вирішення подібних спорів.

Вимоги цивільного законодавства:

Відповідно до ч.ч. 3,4 ст. 368 Цивільного кодексу України:

  • Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
  • Майно, набуте в результаті спільної праці та за спільні грошові кошти членів сім’ї, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором, укладеним у письмовій формі.

Згідно із статтею 372 Цивільного кодексу України:

  • Майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними, крім випадків, установлених законом.
  • У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
  • За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення.
  • У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.
  • Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Онлайн-сервіс “МОЄ ПРАВО спільно з Інтернет-ресурсом “Документи.Ком.ЮА”  пропонує  якісні зразки та шаблони юридичних документів (зразки договорів, установчі документи, позовні заяви та інші процесуальні документи до суду, документи з виконавчого провадження, посадові інструкції, положення, документи з кадрового діловодства та інші документи).