36

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив у своєму Telegram, що заходи, прийняті в Постанові №211, для посилення карантину, викликали в українців багато питань. Тому Кабмін опублікував роз’яснення щодо нових обмежень:

 • Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?

Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

 • Чи можна пересуватися по вулиці без медичних масок?

У Постанові №211 сказано, що у всіх громадських місцях ви повинні бути в масці або респіраторі.

Громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні заклади тощо).

 • Навіщо вводиться обов’язковий масковий режим?

Це потрібно заради безпеки всіх українців. Враховуючи темпи розповсюдження коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливе інфікування оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

 • Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть оштрафувати за похід в парк або відсутність маски?

Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила і норми по запобіганню інфекційних захворювань, може бути і кримінальна відповідальність.

 • Чи закриють церкви на період карантину?

Уряд не закриває церкви, однак масові та релігійні заходи заборонені. Уряд закликає всіх українців залишатися вдома на період карантину.

 • Хто буде контролювати дотримання заходів карантину? Буде поліція стояти на входах в парки?

Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС і Нацгвардія.

 • Можна ходити по вулиці втрьох?

По вулиці можна пересуватися тільки вдвох. Виняток – супровід дітей незалежно від їх кількості.

 • В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?

Люди старше 60 років поки що повинні сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак – вимагають самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони повинні знаходитися у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими вони спільно проживають.

 • А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть піклуватися про них?

Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих Covid-19) про яких нікому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, розташовані на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди повинні дотримуватися маскового режиму.

Крім того, уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення і обслуговування самотніх осіб і осіб, які проживають в самоті, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, і організувати належний соціальний супровід.

 • Можна буде гуляти навколо будинку?

Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб і ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

 • Дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити на вулицю?

Дітям до 14 років рекомендується виходити на вулицю тільки у супроводі батьків або опікунів. У постанові №211 зазначено, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд і територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не кидати будинок без супроводу дорослих.

 • Чи можна ходити в парк або сквер?

Ні, тепер – зась. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише в разі, якщо вам треба вигуляти домашню тварину, або за службової необхідності.

 • Як тепер вигулювати домашніх тварин? 

Можна вигулювати домашніх тварин, однак не більше ніж удвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється тільки однією людиною.

 •  Коли діти знову підуть до школи?

Заходи карантину поки діють до 24 квітня, а тому всі освітні установи переведені в онлайн. За ініціативою президента починає працювати проект “Всеукраїнська школа онлайн”, який також буде транслювати “112 Україна“. Старт трансляції – 6 квітня. 

 • Правда, що магазини, банки та аптеки повинні забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

Ні, це неправда. Установи і магазини, роботу яких дозволено в період карантину, мають тільки контролювати, щоб відвідувачі перебували в будівлях і на території закладів виключно в масках і респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Нагадаємо, в Україні на сьогоднішній день зафіксовано 1096 лабораторно підтверджених випадків зараження коронавірусом Covid-19, з них 28 летальних, 23 пацієнти одужали.

Джерело

1 Comment

Comments are closed.