120

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

Для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов’язаний одержати спеціальний дозвіл.

До окремих видів договорів підряду, встановлених параграфами 2-4 цієї глави, положення цього параграфа застосовуються, якщо інше не встановлено положеннями цього Кодексу про ці види договорів.

Відповідно до ст. 843 Цивільного Кодексу України (“Ціна роботи”):

У договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.

Якщо у договорі підряду не встановлено ціну роботи або способи її визначення, ціна встановлюється за рішенням суду на основі цін, що звичайно застосовуються за аналогічні роботи з урахуванням необхідних витрат, визначених сторонами.

Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу.

Фабула спарви (цивільне судочинство).

Позивач звернувся в суд з позовом про стягнення з відповідача коштів за договором про виконання робіт та судових витрат.

Між позивачем та відповідачем –фізичною особою підприємцем було укладено договір про виконання робіт. За даним договором відповідач зобов’язався за рахунок позивача виконати роботи по виготовленню та встановленню метало-пластикових конструкцій (вікон) у кооперативному будинку.

Відповідно умов договору позивач оплатив авансовий платіж на користь відповідача та оплатив частину останнього платежу за договором. Проте відповідач не виконав умови договору, а саме не виготовив та не встановив вироби у будинку.

Окрім того відповідач припинив свою підприємницьку діяльність про що   зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Про припинення підприємницької діяльності відповідач не повідомив позивача, а відтак, дана обставина є підтвердженням того, що відповідач передчасно знав, що не буде виконувати договір.

Зразок позовної заяви про стягнення коштів за договором по виготовленню та встановленню метало-пластикових конструкцій/вікон  – придбати>>>

У даному файлі знаходиться: позовна заява з посиланням на судове рішення, заява про вжиття заходів забезпечення позову, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи та довідка про підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Фабула спарви (господарське судочинство).

Між підрядником (позивачем) та генпідрядником (відповідачем) укладено договір підряду на виконання робіт.

Відповідно до умов договору генпідрядник доручив підряднику, а підпядник зобов’язався виконати та здати генпідряднику відповідно умов договору та проектної документації комплекс робіт щодо будівництва об’єкту.

Зі свого боку генпідрядник зобов’язався надати підрядник фронт робіт та забезпечити його проектною документацією, здійснити приймання виконаних робіт та сплатити вартість виконаних підрядником робіт та використаних ним при цьому матеріалів.

Підрядником були виконанні роботи та відправленні на адресу генпідряднику відповідні акти виконаних робіт.

Акти виконаних робіт були отримані генпідрядником, однак не були підписані. Відповідних зауважень до виконаних робіт не надходило.

У зв’язку з наведеним підрядник звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості за договором підряду.

У даному файлі знаходяться:

  • зразок позовної заяви;
  • зразок довідки про підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
  • Зразок попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи.

Зразок позовної заяви про стягнення заборгованості за договором підряду – придбати>>>

 

Партнери:

Адвокатське бюро «Довженко та партнери”

Моє право інофрм портал захисту прав споживачів