41

 

Порядок подання Таблиці передбачений п. 2, п. 4, п. 12–16 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 р. № 1165.

 

В зв’язку з цим контролюючий орган нагадує наступне.

Отже, таблиця даних платника податку – це зведена інформація, що подається платником ПДВ до податкового органу, щодо:

  1. кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності,
  2. кодів товарів згідно з УКТЗЕД,
  3. та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Таблиця – це інформація про специфіку діяльності платника ПДВ, вона може бути подана без факту зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

Таблиця з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом 5 робочих днів та приймається рішення про її врахування або неврахування.

При умові, якщо Таблиця даних податковим органом враховується, то в подальшому, коли за результатами перевірки ПН/РК визначено, що у них відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з ДКПП, які зазначені у Таблиці, то реєстрація таких ПН не зупиняється.

 

Важливо:

Таким чином, подання Таблиці може убезпечити суб’єкта господарювання від факту зупинення реєстрації ПН/РК за ідентичними операціями. У разі правильного заповнення Таблиці та її прийняття ДПС, у подальшому реєстрація податкових накладних із зазначеними кодами згідно з УКТЗЕД/ДКПП не зупинятиметься.

Таблиця даних платника ПДВ допомагає попередити блокування ПН/РК при незбігу кодів придбання товарів/послуг і кодів постачання (виготовлення) товарів/послуг з УКТ ЗЕД / ДК 016-2010.

Після подання Таблиці, надалі при складанні ПН/РК, коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або коди послуг згідно з ДКПП мають вказуватися на рівні тих знаків (цифр), які зазначені в поданій Таблиці.

Таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність, щодо сплати податків до бюджетів, рекомендовано зазначити економічну складову отримання доход та інформацію щодо основних постачальників та покупців за основними напрямками роботи.

 

Рекомендовані документи:

  1. Штатна чисельність, середня заробітна плата ;
  2. Відомості щодо основних засобів; звіт 20-ОПП;
  3. Складський облік (інвентаризаційні описи), оборотно-сальдові відомості.
  4. Додатково для сільськогосподарських підприємств:
  5. Наявність земельних ділянок;
  6. Статистична звітність (29 сг, 4сг, 21 сг, 37сг, 10 мех).

 

Адвокатське бюро “Олега Пилипченка”