9

Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону «Про вихід з Угоди про співробітництво у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності та створення Міждержавної ради з питань правової охорони й захисту інтелектуальної власності».

Зазначена Угода була підписана українською стороною 19 листопада 2010-го року в місті Санкт-Петербург та ратифікована Верховною Радою України 21 грудня 2011-го року.

Як зазначив на своїй сторінці у фейсбук народний депутат Василь Мокан, представники України вже тривалий час не беруть участі у засіданнях Міждержавної ради, а також у розробці проектів міжнародних договорів у рамках СНД, не здійснюють у рамках Угоди обміну патентною, нормативно-методичною документацією у сфері охорони й захисту інтелектуальної власності.

Положення Угоди щодо здійснення співробітництва уповноваженими (компетентними) органами у сфері інтелектуальної власності шляхом координації та проведення спільних досліджень, погодження питань, пов’язаних із охороною й захистом інтелектуальної власності у ході здійснення співробітництва у сфері економіки, торгівлі, науки, техніки та культури, а також сприяння в укладенні відповідних міжнародних договорів наразі також не застосовуються.

«Дана Угода не відповідає сучасному стану економічних відносин між державами-членами СНД», – пояснив парламентарій урядове рішення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.