14

Депутати змінили строки проведення конкурсів та строки дії укладених контрактів.

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування  підготував до другого читання проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби ( реєстр. № 4531 від 21.12.2020).

Законопроект рекомендовано прийняти у другому читанні та в цілому. Голосування за нього відбудеться вже завтра.

До другого читання до законопроекту надійшли 95 поправок, 20 з них було враховано, 22 частково, 44 відхилено, інші враховували редакційно.

Здебільшого,  поправки стосувалися терміну дії контрактів та строків оголошення конкурсу.

Нардеп Олександр Корнієнко повідомив, що члени Комітету знайшли компроміс з цього питання – конкурси будуть оголошуватися протягом 6 місяців з дня набрання чинності  законом.

Укладені контракти про проходження державної служби будуть діяти не більше дев’яти місяців з дня набрання чинності Законом.  Це стосується всіх категорій держслужбовців.

Конкурси будуть проводитися у тій черговості, в якій проводилися добори. Першими будуть оголошені конкурси на зайняття тих посад, що були заміщені в квітні минулого року.

З питанням повноважень «виконуючих обовязки»  підкомітет не зміг визначитися. Пропозиції  депутатів зводилися до того, що на період до 60 днів, поки працює «в.о.», у нього не було частини повноважень, проте більшість повноважень залишиться.

Крім того, запропонована поправка, що не можна вносити кандидатуру міністра більше трьох разів протягом року і більше ніж тричі протягом поточного скликання Ради.

Раніше Уряд подав законопроект про презумпцію трудових відносин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.