22

Справа стосувалася скарги заявника щодо шуму та інших неприємностей від відділку поліції, розташованого під його квартирою.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) постановив рішення по справі № 17840/06 Yevgeniy Dmitriyev проти Росії. Справа стосувалася скарги заявника щодо шуму та інших неприємностей від відділку поліції, розташованого під його квартирою.

Обставини справи

Заявник, Yevgeniy Borisovich Dmitriyev, є громадянином Росії, який народився в 1956 році і мешкає в м. Костомукша.

Протягом періоду з лютого 1995 року до травня 2008 року заявник мешкав з родиною в багатоквартирному будинку в м. Костомукша. Цокольний поверх будинку займав місцевий відділок поліції та камери для тимчасового ув’язнення.

У 1996 році він подав скаргу до місцевих органів влади на шум та сміття від відділку поліції. Начальник місцевої поліції відповів, що, незважаючи на те, що відділок поліції знаходився в будинку, який не був призначений для такої мети, його переміщення було неможливим. У 2000 році заявник та його сусіди подали колективну скаргу, на яку органи влади так і не відповіли.

Таким чином заявник подав скаргу до судів на органи влади вимагаючи переміщення відділку поліції. У рішенні від вересня 2000 року національний суд визнав порушення його права «на мирний відпочинок» і наказав органам влади знайти рішення протягом року.

Позов заявника про відшкодування моральної шкоди був відхилений.

Згодом заявник подав скаргу на невиконання цього рішення, але його скарги були відхилені національними судами, востаннє – у лютому 2006 року.

Також у 2006 році регіональне агентство з питань захисту прав споживачів провело інспекцію будинку та дійшло висновку, що органи влади не дотримувалися санітарних норм та правил, зокрема, щодо сміття. Крім того, з підвалу було чути стукіт та шум працюючих двигунів поліцейських автомобілів.

Заявник вирішив продати свою квартиру і виїхав на початку травня 2008 року. Тим часом, у 2007 році був затверджений проект та бюджет будівництва нового відділку поліції. Проте Європейському суду не було надано жодної іншої інформації щодо просування проекту або переміщення відділку поліції.

Заявник стверджував, зокрема, що шум та інші неприємності від відділку поліції протягом більш ніж 13 років складали втручання в його право на повагу до приватного життя та житла порушуючи статтю 8 Конвенції.

Розглянувши всі обставини справи, Суд констатував порушення статті 8.

Справедлива сатисфакція: 5 000 євро (відшкодування моральної шкоди).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.