17

 

Президент Володимир Зеленський підписав закон про адміністративну відповідальність за перебування у громадських закладах і транспорті без засобів захисту.

Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1000-IX, який Верховна Рада ухвалила 6 листопада 2020 року підписано. Про це повідомив Офіс президента.

За законом, людина, що перебуває в транспорті або у громадському закладі без маски, може бути оштрафована на суму від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів, що зараз становить від 170 до 225 гривень. Також у законі уточнюється, що під час дії карантину громадянин повинен носити маску або респіратор, «що закривають ніс та рот».

Накладати штрафи матимуть право пацівники поліції, працівники епідемічного контролю або органів місцевого самоврядування. За відсутність маски поліція зможе штрафувати порушника прямо на місці.

Нагадаємо, що в березні за порушення карантину встановили штраф від 14 тис. до 34 тисяч гривень. На порушника складали протокол і передавали в суд – це була тривала процедура. У листопаді міністр юстиції Денис Малюська визнав такі штрафи несправедливими, а процедуру занадто довгою.

 

MediaSapiens