451

Зразок заяви про розгляд справи без участі позивача та його представника

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється шляхом накладення електронного підпису, якщо особа немає такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Такі нововведення в процесуальні кодекси України внесені законорм України про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) (реєстр № 3275 від 29.03.2020).

Однак, порядок підтвердження особи учасника справи ДСА поки не визначений. Крім того, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) не запрацювала, а Положення про ЕСІТС, на яке посилаються в процесуальних кодексах, поки не прийнято.  Дистанційна участь в судовому процесі запустять лише з 1 травня, як зазначив радник голови ДСА Леонід Богданов про те, як будуть впроваджувати новий закон і чи можна буде брати участь за допомогою Zoom або Skype.

Враховуючи, що на даний час дистанційна участь в судовому процесі ще не працює, ми підготовили зразок заяви про розгляд справи без участі позивача та його представника.

 Скачати заяву про розгляд справи без участі позивача та представника в редакції від 02 квітня>>>

02 квітня 2020р.

до Подільського районного суду м.Києва

                                                           04071, м. Київ, вул. Хорива, 21

                                  

Позивач:                                           ___________________

                                                           Адреса: ________________

                                                           ІПН: ________________

                                                           Електронна пошта: ____________________

Офіційна електронна адреса: відсутня

                                                           Тел. ________________

Представник Позивача:                             Адвокат ____________________

Адреса: ______________________

ІПН _________________

Електронна пошта: __________________             

Офіційна електронна адреса:

                                                                       _____________________    

Тел. _____________

Відповідач:                                       ___________________

                                                           Адреса: ________________

                                                           ІПН: ________________

                                                           Електронна пошта: ____________________

Офіційна електронна адреса: відсутня

                                                           Тел. ________________

Суддя – ____________
Справа № ______________

 

Заява
про розгляд справи без участі позивача та його представника

 

В провадженні Подільського районного суду м . Києва  знаходиться цивільна справа №  ______________ за позовною заявою ______________ до _______________, про визнання недійсним договору купівлі-продажу автомобіля.

Розгляд справи призначений на 08.04.2020р. о 12-00.

12 березня до 3 квітня 2020р. в Україні введений карантин через спалах у світі короновірусу. Таке рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 11 березня поточного року.

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25 березня 2020 року з № 338-р  на всій території України встановлено режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року.

Судова влада України з 16 березня 2020 року і до закінчення карантину в країні, запровадила особливий режим роботи судів, але не припиняє здійснювати свої функції.

З огляду на це, Рада суддів України звернулась до громадян, які є учасниками судових процесів, з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов’язкової присутності учасників сторін. Рада суддів України також просила громадян утриматися від відвідин суду, якщо у них є ознаки будь-якого вірусного захворювання. Рішення у справі, що пропонується увазі читачів, хоча і було ухвалено до цих подій, але заслуговує на увагу з точки зору цивільного процесу.

Верховна Рада України на позачерговому засіданні розглянула та ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) (реєстр № 3275 від 29.03.2020).

Відповідно до цього Закону Верховна Рада України ухвалила зміни до процесуальних кодексів України включаючи ЦПК України, яким передбачено, що під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до зазначених змін, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється шляхом накладення електронного підпису, якщо особа немає такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Однак порядок підтвердження особи учасника справи ДСА поки не визначений. Крім того, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) не запрацювала, а Положення про ЕСІТС, на яке посилаються в процесуальних кодексах, поки не прийнято.

Слід зазначити, що за даними ЦГЗ МОЗ, станом на 02 квітня в Україні 804 лабораторно підтверджені ПЛР-дослідженням випадки COVID-19, із них у місті Києві 161 .

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

З огляду на викладене вище, та у зв’язку з запровадженням карантину у місті Києві, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, керуючись Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19,

ПРОШУ:

  1. Розгляд справи розглянути без участі позивача та його представника за наявними в справі матеріалами.
  2. Про дату призначення розгляду справи проінфорувати шляхом відправлення судової поістки на електронну пошту представника позивача: –

 

Представник позивача:

__________________ адвокат

 

МОЄ ПРАВО – документи онлайн