274

Договір про надання послуг: юридичні та соціальні особливості укладення

 

надання послуг

Особливості

Одними з найпоширеніших правовідносин, які виникають у сучасному суспільстві, є відносини, пов’язані із наданням послуг.

Надання послуг охоплює ті сфери суспільного життя, де замовник отримує користь саме в процесі споживання певної послуги.

Це й є головною відмінністю послуг від виконання робіт, у яких важливим є кінцевий результат.

Проте слід пам’ятати, що замовлення тієї чи іншої послуги без укладення договору, не гарантує замовнику ані якості, ані вчасності її надання, що, в свою чергу, може призвести до виникнення спору між замовником та виконавцем (надавачем) послуги.

Тим більше, якщо Вам пропонують здійснити 100% передоплату за послугу без зайвих формальностей у вигляді укладення договору, існує ризик, що така послуга існує лише на папері, а виконавець ніколи не мав на меті її надавати.

Звичайно, дуже багато договорів укладаються у спрощеній формі, зокрема, коли Ви відвідуєте цирульню або користуєтесь послугами гіда під час відвідування музею тощо.

То ж, щоб не попасти у тенета шахраїв, пропонуємо звернути увагу на декілька важливих особливостей та юридичних тонкощів, особливо, якщо послуга, яку Ви маєте намір замовити, перевищує принаймні 1 прожитковий мінімум на одну особу, що з 01.01.2022 року становить 2393 грн.

Юридичні аспекти

Главою 63 Цивільного кодексу України визначено загальні положення про послуги та договір, які слід враховувати замовнику.

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Виконавець повинен надати послугу особисто, якщо інше не передбачено відповідним договором між сторонами.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов’язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

У разі неможливості виконати договір про надання послуг, що виникла не з вини виконавця, замовник зобов’язаний виплатити виконавцеві розумну плату.

Якщо неможливість виконати договір виникла з вини замовника, він зобов’язаний виплатити виконавцеві плату в повному обсязі, якщо інше не встановлено договором або законом.

Істотними умовами договору про надання послуг, виходячи з глави 63 Цивільного кодексу України є:

предмет договору

права та обов’язки сторін (Замовника та Виконавця)

порядок здійснення оплати та розрахунків за Договором

строк договору

відповідальність сторін у випадку невиконання чи неналежного виконання умов договору

умови припинення, зміни, розірвання договору про надання послуг.

 

Якщо Вам необхідно здійснити юридичну оцінку ризиків перед укладенням будь-якого договору, або підготувати договір з умовами, що найбільш відповідають Вашим інтересам, зверніться за допомогою до фахівців.

documenti.com.ua
documenti.com.ua

Також на Інтернет-ресурсі “Документи.Ком.ЮА” Ви маєте можливість придбати зразки інших юридичних документів: зразки договорів, позовних заяв, скарг, заяв та клопотань, та пакетні пропозиції для Вашого бізнесу.

Наші фінансові ПАРТНЕРИ:

Wayforpay

Monobank – отримати 50 гривень на рахунок за реєстрацію!

За цим запитом у нас шукають:

#Купити #скачати #придбати #завантажити #документи #зразки #шаблони #право #суд #провадження #спір #майно #договір #угода #позовназаява #клопотання #контракт #скарги #цивільнеправо #господарськеправо #процес #адміністративнеправо #кримінальнеправо #кодекси #закони #консультації #рішення #ухвали #постанови #адвокат #претензія #правочин