148

Проживання чоловіка та жінки однією сім’єю без реєстрації шлюбу – зразок заяви про встановлення факту проживання однією сім’єю без шлюбу>>>

Заява про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу в порядку окремого провадження подається до суду за місцем проживання заявника. Предметом доказування в заяві має бути:

1.спільне проживання чоловіка та жінки однією сім’єю;

2.термін спільного проживання не менше п’яти років;

3.мета встановлення факту (розподіл спільно набутого майна);

4.відсутність спору.

Відповідно до ч. 1 ст. 74 СК України у разі якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

Про ознаки проживання однією сім’єю висловився і Конституційний Суд України у своєму рішенні від 3.06.99 №5-рп/99, в якому зазначив, що до членів сім’ї належать особи, які постійно мешкають разом та ведуть спільне господарство. Ними можуть бути не тільки близькі родичі, а й інші особи, які не перебувають у безпосередніх родинних зв’язках. 

Обов’язковою умовою для визнання їх членами сім’ї є факт спільного проживання, ведення спільного господарства, наявність спільних витрат, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт і таке інше.

 

Позовна заява про встановлення факту проживання однією сім’єю без шлюбу та визнання права спільної сумісної власності на майно>>>

 

Партне парталу – Адвокатське бюро «Довженко та партнери”