391

Публічне Звернення Союзу підприємців України до Президента України, Уряду та Голови КМДА!

Малий бізнес, в черговий раз за час карантину заявляє, що введення повних заборон на його діяльність призведе до його повної зупинки і не можливості відновлення в майбутньому. Союз підприємців України вважає, що в цей важкий час необхідно так організувати боротьбу з розповсюдженням коронавірусу, щоб в першу чергу захистити людей і при цьому не втратити країну!

Сам бізнес, розуміючи свою соціальну відповідальність готовий повною мірою включитися, а багато хто вже включився до подолання коронавірусної інфекції!
В Україні в такий важкий час, не може існувати преференцій для великого бізнесу перед малим. Ми всі наповнюємо бюджет країни і несемо відповідальність за її існування!

Шановний Володимире Олександровичу!

Союз підприємців України висловлює Вам свою повагу та звертаємося до Вас, як до гаранта, у важкі часи існування нашої країни, з питанням збереження підприємницької ініціативи в Україні та подолання проблем, які поставили під загрозу існування мікропідприємництва в Україні у зв’язку із впровадженням заходів для запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 і продовження до 24.04.2020 карантину та надзвичайної ситуації в країні.

Постановою Кабінету міністрів України №211 від 11 березня 2020 року (із змінами від 16 та 25 березня 2020 року) з 11 березня 2020 року до 24 квітня 2020 р. на всій території України запроваджено карантин та обмежено роботу суб`єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

  • торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Як, свідомі громадяни, ми підтримуємо введення на всій території України карантину та пов’язаних з цим обмежувальних та протиепідемічних заходів. Дійсно, введення жорсткого карантину дасть свій результат у боротьбі з епідемією. Однак, чи виживе економіка країни в таких жорстких умовах?

На сьогодні в країні шаленими темпами росте безробіття, кількість підприємців, які вже закрили свою господарську діяльність і ті які планують це зробити в найближчий час складе 1 млн. осіб, що призведе до безробіття у 4,5-5 млн. осіб. Деякі заборони і обмеження вже призвели до дефіциту товарів і зростанню роздрібних цін. Зменшення конкуренції на споживчому ринку створює підґрунтя для зловживань, монополій і корупційних проявів.
Також, варто зазначити, що після завершення дії карантину і обмежувальних заходів, бізнесу України потрібні будуть додаткові фінансові ресурси і значний час для відновлення. Значна частина бізнесу взагалі не поновить свою діяльність, а це ймовірна втрата робочих місць і надходжень до бюджету в майбутньому.

Тому, у виборі введення заборон під час національного карантину дуже важливо вибрати межу заборон, перетинання якої не дасть можливості загинути перш за все малому підприємництву, а введені заходи дадуть можливість ефективно подолати епідемію коронавірусу та зберегти країну.

Однак, на місцях, особливо у місті Києві заборони запроваджені Кабінетом міністрів України трактуються по-різному. Так, дозволена КМУ діяльність магазинів продуктової групи обмежується в Києві, якщо там продається пиво та (або) тютюн. Яскравий приклад звернення Асоціації пивної індустрії, що входить у наш Союз, до Голови КМДА Кличка В.В. з проханням не здійснювати тиск на їх бізнес і не закривати його. Членами Асоціації пивної індустрії є виробники галузі крафтового пивоваріння та підприємці, що реалізовують пивні та безалкогольні напої, в своїх магазинах продуктової групи разом із продуктами першої необхідності. Така сама ситуація у Києві із забороною на діяльність підприємців, які здійснюють продаж господарчих та промислових товарів. Окремий тиск здійснюється на підприємців, що ведуть свою господарську діяльність у тимчасових спорудах.

І це все при тому, що великі торговельні мережі такі, як АТБ, ФОРА, СІЛЬПО, АШАН, НОВУС, ЕПІЦЕНТР не зупиняли свою господарську торговельну діяльність.
Ми, підприємці, як свідомі українці, розуміємо, що таке карантин і для чого він введений. У всіх без виключення торгових точках підприємці Союзу проводять відповідні санітарні та протиепідемічні заходи щодо нерозповсюдження коронавірусу, як серед своїх працівників, так і серед покупців.

Тезу, яка зараз рекламується серед населення «залишайся дома» можна ввести в дію тільки тоді, коли кожен громадянин буде забезпечений всім необхідним, і це повинні бути не тільки товари першої необхідності, а за необхідними продуктами та речами не потрібно буде їхати далеко в якийсь супермаркет.

З огляду на вище зазначене ми закликаємо Президента України, Уряд вжити термінових заходів для унеможливлення зловживань на місцях та вирішити питання підтримки і поновлення діяльності мікробізнесу. Не допускати преференцій для великих торгівельних мереж, якими вони зараз де-факто користуються. Забезпечити бізнесу можливість функціонування незалежно від його розмірів за умови дотримання заходів санітарної та протиепідемічної безпеки.

Джерело