2158
Зразки договорів про інвестиції, про партнерство та спільної діяльності – перейти>>>

Інвестиційний договір

Договір інвестування: загальні поняття

Інвестиційний договір – це документ, який підтверджує взаємовідносини між інвестором і замовником. У свою чергу договір складається з зобов’язань, які висувають обидві сторони. Таке поняття вперше було використано Верховним судом через те, що часто зустрічались випадки коли партнери не могли поділити між собою прибуток. І ось після безлічі інцидентів, ввели таке визначення і навіть надали перший зразок інвестиційного договору.

Договір інвестування в бізнес має дві сторони – це замовник і інвестор.

Замовник – це людина, яка веде проект, в більшості випадків замовником виступає сам керівник підприємства. На ньому лежить вся відповідальність за кошти, які надав інвестор. Він зобов’язується виконати всі пункти, які містить його зразок договору з інвестором. Замовник повністю несе відповідальність за результат проведеної фінансової діяльності.

Інвестор може бути юридичною або фізичною особою, яка інвестує свої кошти на фінансування проекту. Головною його метою вважається отримання прибутку за свій внесок у виробництво або в сферу послуг.

Інвестиційна угода сфері будівництва може ще мати і підрядника, який буде займатися організаційними питаннями, тобто він буде шукати замовника і інвестора, в свою чергу він отримує комісійні. На сьогоднішній день це дуже хороший варіант заробітку.

Умови укладення інвестиційного договору

Після того як інвестор і замовник знайшли один одного, необхідно обговорити всі умови укладення договору, які повинні підходити обом сторонам. Відносини між сторонами будуються таким чином, що інвестор передає грошові кошти замовнику, при цьому все оформляється документально. Замовник в свою чергу вкладає всі гроші в розвиток проекту, при цьому він зобов’язаний контролювати всі процеси витрат і прибутку. В майбутньому, після отримання прибутку, в установлений термін вкладнику потрібно повернути винагороду за користування коштами.

Проценти за користування інвестиціями можуть виплачуватися двома основними способами:

 • В договорі вказується фіксована сума, вона вважається незмінною протягом усього інвестиційного проекту, виплати повинні здійснюватися точно в строк. Звичайно, періодично можуть виникати ситуації, за якими замовник не може виплатити гроші в строк. В такому випадку необхідно обумовлювати даний момент з інвестором. За згодою вкладника можна продовжити термін виплати, але обов’язково це положення варто внести в інвестиційний договір;
 • Виплата в залежності від отриманого прибутку, яку називають приблизною. Іноді проекти бувають довгостроковими, і передбачити точний прибуток майже неможливо. В такому випадку ставиться приблизне значення прибутковості, воно може коригуватися в обидві сторони. Такий варіант інвесторів в основному не влаштовує, так як їм хочеться знати, що їхні кошти захищені і вони отримають ті гроші, на які розраховують.

Для замовника такий варіант вдалий, тому що через постійні зміни в економіці країни вони не можуть гарантувати точний прибуток, на який досить сильно впливає рівень інфляції.

Процес передачі інвестицій замовнику може здійснюватися по-різному. Перший спосіб: сторони підписують договір інвестиційного товариства і гроші передаються замовнику відразу відповідно до встановлених умов. Другий спосіб: кошти передаються не одразу, а частинами. Залежить це від різних чинників: замовник на стадії розробки інвестиційного проекту не вимагає всієї суми грошових коштів; інвестор не до кінця довіряє замовнику і намагається таким чином захистити свої кошти від втрати.

Всі можливі рухи грошових коштів повинні контролюватися як замовником, так і інвестором, щоб в конфліктних випадках можна було вирішити проблему. Іноді подібні розгляди доходять і до суду, а тут вже потрібні підтвердження проведених операцій.

Зразок договору інвестування в бізнес повинен враховувати такі зобов’язання сторін:

Замовник:

 • дотримується встановленого терміну в здійсненні інвестиційного проекту;
 • надає звіт інвестору про витрати у випадках необхідності;
 • надання ділянки або офісу для здійснення проекту;
 • здача результату проведення інвестиційного проекту;
 • надання всіх необхідних документів для здійснення проектної діяльності;
 • залучення необхідних осіб для укладення договору;
 • контролює всі дії які безпосередньо відносяться до проекту, зайві витрати не допускаються;
 • зобов’язується повернути суму боргу інвестору в певний термін.

Інвестор:

 • передає грошові кошти замовнику відповідно до інвестиційного договору, без будь-яких змін;
 • після закінчення роботи приймає об’єкт від замовника;
 • виплата винагороди замовнику.
 • обов’язково реєструє права власності на нерухомість або інший отриманий результат, при цьому передає свій зразок договору інвестування в потрібні реєстраційні служби.

Нюанси договору

В період укладення інвестиційного договору, як для замовника, так і для інвестора необхідно ознайомитися з діючими законами держави, потрібно це для правильного оформлення. У таких справах важливо знати всі закони, це надає захист в майбутньому. Для більшої впевненості і для ознайомлення можна проконсультуватися з юристом. Такі люди добре ознайомлені з такими справами і можуть пояснити багато моментів, які ускладнюють питання підписання договору. Під час підписання, можна надати юристу зразок договору інвестування в бізнес. Він зможе чітко окреслити існуючий варіант і відповісти на питання, пов’язані з інвестиційним ризиком.

У тому випадку, якщо допомогою юриста скористатися немає можливості, то варто дотримуватися наступних рекомендацій в підписанні інвестиційного договору:

 • чітко повинно бути вказано найменування договору, час укладення, інформація про сторони, які беруть участь в укладанні, місце здійснення процесу;
 • важливі умови, такі як ціна, термін здійснення інвестиційного проекту, його мета;
 • права і обов’язки інвестора та замовника.

У випадку якщо це проект по будівництву нерухомості, то важливо включити адреса та площу об’єкта, де будується або планується будуватися будинок.

Ціна проекту

Договір з інвестором обов’язково має пункт про ціну. Інвестора цікавить тверда ціна, тобто ціна, яка не буде змінюватися на період здійснення проекту. Вона враховує такі нюанси як винагорода замовника за виконану роботу, вартість матеріалів для робіт, вартість за послуги надані кваліфікованими фахівцями, можливі ризики, оплата за використання певного обладнання.

Приблизна ціна визначається в установленому порядку, тобто цей момент обов’язково прописується в договорі. В основному для розрахунку використовують індексний метод. Цей метод передбачає, що кожні з цих витрат коригуються індексами, при цьому враховуються будь-які зміни в цінах на використовувані матеріали і послуги.

Важливим моментом у визначенні вартості проекту грає і термін договору. У багатьох випадках саме термін служить точкою відліку для визначення подальшої відповідальності. Як показує практика, порушення зобов’язань допускаються в термін виконання проектних робіт. У випадку якщо об’єкт здається не в той термін, то можливі зміни в ціні. Ризикує не тільки інвестор, а і сам замовник. Ризик інвестора полягає в тому, що він невчасно отримує результат і це може негативно вплинути на всі його плани (іноді інвестують в нерухомість для подальшого продажу, при цьому договір з потенційним покупцем уже може бути укладений). Замовник ризикує тим, що інвестор може подати в суд або вартість матеріалів або послуг може збільшитися в ціні і це спровокує недолік. Все це може відняти заробіток у замовника. Тому при укладанні договору потрібно враховувати всі можливі нюанси.

Джерело

Зразки договорів про партнерство, інвестиції та спільної діяльності

 

Також до уваги пропонумо Збірник договорів про партнерство, інвестиції та спільної діяльності>>>