40

 

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, який запроваджує штрафи для власників підприємств, установ та організацій у разі відсутності на обличчі відвідувачів захисних масок.

 

За законопроєкт проголосував 251 депутат. Покарання введуть після того, як депутати підтримають проєкт закону у другому читанні.

Штрафувати хочуть за пропуск людей в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час карантину без вдягнутих респіраторів, захисних масок, що закривають ніс та рот.

Розмір штрафу від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів громадян — тобто від 3 400 до 5 100 грн.

У МОЗ також просять підтримати законопроєкт, який посилить відповідальність громадян за не носіння масок. За це хочуть штрафувати від 170 до 225 грн. 

 

Чи є відповідальність зараз?

Так, з 6 квітня в Україні набула чинності нова постанова Кабміну, яка зокрема забороняє перебувати у громадському місці без захисної маски або респіратора. За порушення загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

 

Де носити захисні маски?

У громадських місцях — магазини, аптеки, громадський транспорт, будівлі державних/недержавних установ. Також маски можна носити й на вулиці, якщо там є скупчення людей.

 

За інформацією Громадське