137

Незважаючи на епідемію коронавируса і карантин Рада суддів України на засіданні 17 березня рекомендувала судам продовжувати здійснення правосуддя.

При цьому в Рада суддів України відзначили, що питання режиму роботи судів можуть регулюватися наказами голів судів та рішеннями зборів суддів.

Не дивлячись на те, що норми Цивільно процесуального кодексу не передбачають відкладення розгляду справи у зв’язку з веденням карантину, керуючись статтею 3 Конституції України, відповідно до якої людина її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, Зразки документів – це МОЄ ПРАВО публікує зразок клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку підтвердження випадків інфікування короновірусом та смерті. Даний зразок можна завантажити на сайті безкоштовно.

 

Зразок клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку підтвердженням випадків інфікування короновірусом та смерті>>>
(редакція від 18 березня 2020р.)

В Україні станом на 17 березня поточного року офіційно зареєстровано 14 випадків захворювання Covid-19, два з них летальні (Джерело: повідомлення Центру громадського здоров’я у Facebook  –

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1793753327416054&id=353667671424634)

Отже за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 14 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (1) області та м. Київ (2)”.

Лише 17 березня виявлено 7 нових випадків хвороби. Один у мешканця Київської області. Це – 44-річний чоловік, що був закордоном. І шість у Чернівецькій області – 33-річна жінка (летальний) та особи віком 31, 10, 18 років, двоє дітей віком рік і десять місяців та шість місяців. Усі вони є контактними особами раніше підтвердженого випадку.

Зразок клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку підтвердженням випадків інфікування короновірусом та смерті

 

Голосіївський районний суд м. Києва

03127, м. Київ, вул. Полковника Потєхіна, 14-а

Відповідач:

______________________________

Адреса: _________________________

Тел.: +380 _________________

Представник Відповідача

Адвокат ____________________

Адреса: __________________

Тел.: +380 _________________

Суддя: _________________

Справа № __________________

Провадження по справі № ____________________

 

 Клопотання 

про зупинення провадження у справі

У провадженні Голосіївського районного  суду м. Києва знаходиться
справа № __________, провадження №  № ___________ за заявою _____________, про встановлення факту батьківства, заінтересована особа Голосіївський районний у м. Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м. Києві.

Розгляд справи призначено на 25 березня 2020 о 11.10.

12 березня до 3 квітня 2020 року в Україні введений карантин через спалах у світі короновірусу. Таке рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 11 березня поточного року.

З огляду на це, Рада суддів України звернулась до громадян, які є учасниками судових процесів, з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов’язкової присутності учасників сторін. Рада суддів України також просила громадян утриматися від відвідин суду, якщо у них є ознаки будь-якого вірусного захворювання. Рішення у справі, що пропонується увазі читачів, хоча і було ухвалено до цих подій, але заслуговує на увагу з точки зору цивільного процесу.

В Україні підтвердили ще два випадки інфікування короновірусом СОVID-19. Хворих виявили у Чернівецькій та Житомирській областях. Про це повідомлялось Міністерством охорони здоров’я у Telegram.

Крім того, має місце один летальний випадок, а саме померла мешканка Радомишля Житомирської області, у якої раніше діагностували коронавірус COVID-19 (офіційний сайт МОЗ України https://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-zafiksovano-pershu-smert-ljudini-infikovanoi-koronavirusom-covid-19).

Про це повідомлялось МОЗ в п’ятницю, 13 березня 2020р.

Також 16 березня поточного року, у Києві лабораторно підтверджено два випадки COVID-19.

Про це повідомлено МОЗ  через Телеграм-канал МОЗ.

Крім того Голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся до голів судів з рекомендацією запровадити особливий режим роботи на період карантинних заходів. Про це було повідомлено листом РСУ №186/20 від 16.03.2020 року.

У листі зазначено, що, враховуючи Постанову Кабінету Міністрів України №211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” судам рекомендовано на період з 16 березня до 03 квітня 2020 року, встановити особливий режим роботи.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», Розпорядження Голови Конституційного Суду України від 13 березня 2020 року № 6/01/2020-АГ, а також з метою профілактики поширення інфекційних захворювань, викликаних коронавірусом, Конституційний Суд України скасовує низку масових заходів. Зокрема тимчасово не здійснюватимуться візити іноземних делегацій до Конституційного Суду та не проводитимуться оглядові екскурсії.

Крім того, на час дії карантину призупинено особистий прийом громадян працівниками Приймальної звернень до Суду. Усі відповіді та роз’яснення на запити громадян працівники Суду надаватимуть телефоном або електронною поштою.

Тпкож на підставі рішення зборів суддів Одеського апеляційного суду від 16 березня 2020 року, відповідно до ч.2 ст.29 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Указу Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 18 лютого 2020 року № 97-/од-2020 «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території Одеської області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV», з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19:

  1. Тимчасово, з 17 березня до 03 квітня 2020 року, зупинити розгляд справ у відкритих судових засіданнях за участю учасників судового процесу та припинити їх пропуск до залів судових засідань на час вжитих заходів..

Також слід зазначити, що з метою попередження виникнення та запобігання поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, та на виконання розпорядження Голови Вищої ради правосуддя від 13 березня 2020 року № 11/0/2-20 «Про додаткові заходи із попередження респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19» засідання Вищої ради правосуддя, призначені на 19, 24, 25 березня 2020, скасовані

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

З огляду на викладене, та у зв’язку з запровадженням карантину у місті Києві, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, керуючись Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, прошу зупинити розгляд справи у відкритому судовому засіданні за участю учасників судового процесу.

 

Представник зацікавленої особи за ордером

_________________________ адвокат ____________________

16 березня 2020р.

 

Зразки документів – це МОЄ ПРАВО